DOGAĐAJI U 2019. GODINI

22. 1. 2019. – Sudjelovanje na snimanju serijala „Lijepom našom“ iz Ogulina. 9. 2. 2019. – 11. po redu tradicionalni cjelovecernji koncert povodom Valentinova u organizaciji našeg društva - „Dodi, dragi, veceras u prelo!“ Ovo je prilika da sve sekcije našeg KUD-a predstave svoj rad i postignuca, a osim nas su se publici predstavili i clanovi FA „Dr. Ante Starcevic“ iz Gospica i KUD-a „Matija Gubec“ iz Ilace.

7. 4. 2019. – Nastup djecje skupine na 45. Smotri djecjeg folklora Karlovacke županije. Naši najmladi clanovi odradili su izvrstan nastup te su izabrani da predstavljaju županiju na Smotri djecjeg folklora u Kutini.

11. 5. 2019. – Nastup izvorne skupine na Smotri izvornog folklora Šibensko-kninske županije „Šibenice, ti si stina!“ 31. 5. 2019. – Nastup tamburaške sekcije na proslavi Dana grada Zagreba, branitelja grada Zagreba i koncertu Miroslava Škore, Zagrebacke filharmonije i tisucu tamburaša. 1. 6. 2019. – Nastup na 23. po redu Smotri izvornog folklora Karlovacke županije „Igra kolo“ u Ogulinu. Temeljem izvješca komisije za ocjenjivanje nastupa, organizacijski je odbor uputio naš KUD na Smotru folklora u Otoccu 2020. godine.

19. 7. 2019. – Nastup izvorne sekcije na 53. Medunarodnoj smotri folklora u Zagrebu. Iznimna nam je cast biti dio ovakve manifestacije, a sam poziv na sudjelovanje veliko je priznanje za naše društvo. 3. 8. 2019. – Nastup djecje sekcije u Slunju povodom Dana grada Slunja. 3. 8. 2019. – Nastup izvorne sekcije na promociji knjige „ZAGORJE – Mjesto i župa“ ciji je autor naš clan Franje Puškaric, a izdavac naše društvo. 4. 8. 2019. – Nastup na proslavi srebrne mise vlc. Ante Luketica. Velika nam je cast bila uvelicati ovu veliku proslavu našeg mještanina. 16. 8. 2019. – Nastup izvorne sekcije u Cvitovicima povodom proslave blagdana Svetog Roka. 28. 8. 2019. – Nastup djecje sekcije na edukativno – prodajnom sajmu „Dani meda u Ogulinu“. 19. 10. 2019. – Nastup djecje sekcije na 17. Festivalu djecjeg folklora Hrvatske u Kutini. Naši najmladi clanovi još su jednom odradili odlican nastup te na najbolji nacin predstavili naš KUD. Festival je natjecateljskog karaktera, a naši su clanovi osvojili izvrsno 3. mjesto u mladoj kategoriji.

Iva Vukovic